Ректора СумДУ звинувачують у фінансових махінаціях (ВІДЕО)

Вільна профспілка Сумського державного університету звинуватила ректора вишу у непрозорій фінансовій діяльності. Про це лідери громадської організації розповіли вчора, 15 квітня, на прес-конференції.

«Вуз зразу прийняв таку цікаву подвійну політику: ви звітуєте за 600 годин, а виконуєте 900.Таким чином оплачується ставки 2, а викладачі виконують 3 ставки. 1 ставка виконується не оплачено. Ці ставки ректор, пан Васильєв, колекціонує і потім, від свого імені, як призовий фонд роздає певним кафедрам. 40 млн грн. премій. За нашою інформацією ці премії розподілені, в переважній мірі, серед керівних кадрів і їх наближених», — говорить Іван Мозговий, завідувач кафедри філософії СумДУ, голова вільної профспілки.

Одне з імен серед отримувачів премії, яке назвалина прес-конференції – Тетяна Васильєва, донька ректора яка працює на посаді Навчально-наукового інституту фінансів,  економіки та менеджменту СумДУ.

Телефоном телеканалу UA-Суми на запитання про розмір отриманої нею премії за минулий рік Тетяна Васильєва відповіла:

«Чесно кажучи точно не можу, ніколи не ставила собі за мету виокремити скільки за що, кожного місяця вона різна. Вийшла, наприклад, стаття у мене в цьому місяці – за неї буде премія, якщо не вийшла – не буде премії. Крім того, що я декан, я іще і науковець, вчений, я також публікуюсь і в мене один із найвищих індексів, що є в нашому інституті».

Нагадаємо, що про скандал, пов’язаний з «конфліктом  інтересів»  в СумДУ через те, що там на керівній посаді працює не тільки донька ректора, а і його зять Сергій  Лєонов, який очолює  Департамент бізнес-процесів,  Xpress розповідав в матеріалі СумДУ: вигнання «бісів» по науковому

На звернення до Міністерства освіти щодо можливих зловживань ректора і розірвання з ним контракту, вільній профспілці надійшла відповідь, що виш «отримав загальнодержавне та міжнародне визнання», додає Іван Мозговий.  Із Національного антикорупційного бюро – що буде проведено перевірку.

Це вже другий за останні два дні скандал в СумДУ. Перший стався позавчора через розміщення в соцмережі нардепом, радником міністра МВС Антон Геращенко відеозапису агітації в стінах вузу проти одного з кандидатів в президенти. До цього ми повідомляли про те, що керівництво СумДУ всупереч наказу Міносвіти  надало аудиторію вузу нардепу Олександру Сугоняко для агітації за кандидата в президенти Сергія Капліна (Нардеп Сугоняко в СумДУ агітував студентів за кандидата в президенти. Чи законно це?)

За матеріалами Сумські дебати, UA-Суми, Xpress

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.