У Шостці пройде перший Чемпіонат України з волейболу на снігу, переможці якого поїдуть на Чемпіонат Європи

У  Шостці 3-4 лютого цього року відбудеться перший в історії спорту країни Чемпіонат з волейболу на снігу. За інформацією прес-служби Федерації волейболу України, заявки на участь в ньому вже подали команди із Запоріжжя, Києва, Чернігова, Дніпра, Сум.

Згідно з правилами, в цьому турнірі можуть взяти участь 16 жіночих команд і 24 чоловічих. Реєстрація учасників триває.

Команди для гри в сніговий волейбол складаються з двох  чоловік, матчі проводяться за такими ж правилами, як і в пляжному волейболі. Висота снігового покриву, необхідна для проведення чемпіонату строго не регламентована, тому він відбудеться навіть при наявності мінімального снігового покриву на майданчиках.

Переможці відправляться на Перший чемпіонат Європи, який відбудеться в Австрії в березні 2018 р.

Довідково. Волейбол на снігу в тих чи інших варіантах розвивався в країнах з яскраво вираженим зимовим сезоном. Зокрема в США особливо масові змагання проводилися на острові Падре , а в Росії великою популярністю користується Різдвяний турнір з волейболу на снігу, вперше організований у 2004 році.

У 2008 році великим центром розвитку волейболу на снігу як сучасної спортивної дисципліни став австрійський курорт Ваграйн, де почали проводитися регулярні змагання. У 2011 році волейбол на снігу отримав офіційне визнання від Австрійської федерації волейболу, а в березні – квітні 2012 року на озері Шпітцінгзе в Німеччині і в австрійських Ваграйн і Санкт-Антоні відбулася перша міжнародна серія турнірів Snowvolleyball Tour за участю волейболістів з дев’яти європейських країн – Австрії , Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Словенії, Франції, Чехії та Швейцарії.

1 вересня 2017 року на XXXVIII Генеральної асамблеї CEV в Кракові президент Генеральної асамблеї Європейської конфедерації волейболу Олександр Борічіч оголосив, що з 22 по 25 березня 2018 року в Австрії пройде перший в історії чемпіонат Європи з волейболу на снігу за участю 24 чоловічих і 24 жіночих команд.

У  травні  2017 року президент Міжнародної федерацією волейболу (FIVB) Арі Граса заявив про намір домогтися включення волейболу на снігу в програму зимових Олімпійських ігор у 2022 році як показової дисципліни, а в 2026 році як частини змагальної програми.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.