Олег Лутков: Не можна залишати Суми, де є чудовий стадіон, без великого футболу

Секретар Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ Ігор Грищенко 11 квітня підтвердив повідомлення про позбавлення ПФК «Суми» професійного статусу за участь в договірних матчах.

«Щодо «Сум»  було прийнято рішення. Клуб виключений зі складу учасників змагань (поточних і майбутніх) і позбавлений професійного статусу. Рішення прийнято, воно буде оперативно підготовлене і розіслане в клуб і ПФЛ. Рішення не вступає в силу відразу, так як у клубу є право на апеляцію.

Також були прийняті рішення стосовно ряду гравців і функціонерів клубу. Зараз я не маю права їх коментувати, але вони серйозні. У тому числі дискваліфікації від одного року до довічної заборони займатися футболом», – сказав Грищенко.

Недивно, що наступного дня після такої інформації ПФК «Суми» знов програв з рахунком 7:0 «Дніпру-1».

Головний тренер ПФК «Суми»  Олег Лутков на післяматчевій прес-конференції так прокоментував цю поразку і непросту ситуацію, що склалася в клубі:

«Коментувати особливо нічого. Ми почали лише 12 березня, хто до нас захотів – той і прийшов. Ми підписували футболістів на швидку руку, але футбол не обдуриш. На жаль, така картина. Якщо в першому таймі ми ще можемо триматися, то в другому розвалюємося. Тому що немає достатньої функціональної підготовки.

Скандал з договірними матчами? Якщо є група футболістів і керівників, яких в чомусь підозрюють і звинувачують, то при чому тут футбольний клуб? При чому тут ПФК “Суми”? Придумайте інше покарання – по конкретним особам, яких ви звинувачуєте.

Для чого ми сюди прийшли? Щоб дограти чемпіонат і не втратити статус професійного клубу, тому що потім відродити футбол буде дуже-дуже складно. Я сам працював в запорізькому “Металурзі”. Коли розвалився клуб, то було дуже складно його відродити з нуля.

Коли в Італії розгорівся такий же корупційний скандал, то “Ювентус” просто опустили в нижчу лігу. Його не позбавляли професійного статусу. Гаразд, опустіть нас у Другу лігу. Клуб збережіть, а людей карайте. Думаю, цим ми і будемо апелювати: не можна залишати величезну область, де є чудовий стадіон, без великого футболу».

Вищезгаданий секретар КДК Ігор Грищенко ввечері того ж дня, 12 квітня, в інтерв’ю ua-football.com вже змінив свою точку зору. На запитання, чи зможуть «Суми» дограти сезон, він відповів:

«Можуть дограти, але можуть і не дограти. Залежить від того, скільки часу їм знадобиться на подачу апеляції. І скільки часу апеляційний буде розглядати цю справу. Якщо вони приймуть рішення не подавати скаргу, то може статися так, що рішення дуже скоро набере законної сили».

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.