Жителька Сумщини взяла участь у створенні фільму «Вкрадена Вітчизна»

Конотопчанка Зоя Шалівська взяла участь у створенні фільму «Вкрадена Вітчизна», прем’єра якого відбулася нещодавно  в Києві у Будинку кіно, повідомив сайт topkonotop.com.

«У фільмі очевидці подій розповідають про те, що відбувалося на території Холмщини у довоєнний період, як загони польських бойовиків, зокрема Армії Крайової та Батальйонів Хлопських, чинили криваві акції проти українського населення, знищували українців під час Другої світової війни, про нелюдські умови переселення в Україну, яке за жодних обставин не можна назвати добровільним, про те, як їх прийняла нова батьківщина та її громадяни», — йдеться у анотації до фільму.

Також у стрічці представлено погляди на депортацію українців депутатів польського Сейму, відомих українських істориків і політиків.

Зоя Шалівська не тільки розповідає про ті події, а й залучилася до написання сценарію фільму,  адже її родина була виселена з Холмщини. Вона є членом Київської правозахисної організації «Холмщина» ім. Михайла Грушевського. Це правозахисна організація, член Європейського Союзу вигнаних і виселених народів, яка займається відстоюванням прав депортованих народів.

Переглянути фільм можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=pHYrRXUd2qA

Джерело: http://topkonotop.com/konotopchanka-vzyala-uchast-u-stvorenni-filmu-prisvyachenomu.html

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.