Сумщину відвідала родичка одного з цукрових королів ХІХ століття

Цього тижня Тростянець, що Сумщині,  відвідала прапраправнучка одного з цукрових королів ХІХ ст., засновника шоколадної фабрики Леопольда Кеніга пані Sibylle Strack-Zimmermann із Німеччини.

«Пані Sibylle Strack-Zimmermann з Німеччини, – повідомив Stas Prasok, –  пра-пра-правнучка Леопольда Єгоровича Кеніга, без якого важко уявити появу на карті м. Тростянець у сучасному вигляді, сьогодні вперше за 70 років життя побувала на історичній Батьківщині свого видатного предка…
Приїхала з чоловіком і друзями (серед яких, до речі: Markus Wasmeier, німецький гірськолижник, дворазовий олімпійський чемпіон, чемпіон світу, переможець етапів Кубка світу; вихідці з України, а нині мешканці Німеччини).
Каже, тепер, з першого погляду закохавшись у ці місця, буватиме тут частою гостею.
Так у жінки одного серпневого, надзвичайно спекотного дня здійснилась мрія – побувати в казкових місцях у далекій країні, про які їй у дитинстві замість казок часто розповідали бабуся та мама…
Ласкаво просимо додому!..»
У Тростянці пані Sibylle Strack-Zimmermann з друзями зустрілася з мером міста Юрієм Бовою, який пише: “100 років тому родина відомого цукрозаводчика Леопольда Кеніга, підприємства якого виробляли біля 5% цукру Росіі, покинула здавалося назавжди своі домівки.

Сьогодні вони повернулися. Точніше прапраправнучка Леопольда сьогодні вперше завітала до Тростянця, з якого саме і почалося зростання економічного кластеру родини Кенігів. Саме йому ми завдячуємо промисловим та соціальним розвитком міста Тростянець. Саме тому відкриваємо все нові і нові фрагменти життя цієі людини.

Сьогодні прервав свою відпустку і особисто провів екскурсію містом по місцям, де жив і будував Кеніг та його сини.
Приємні враження від спілкування та знайомства. Нові неочікувані плани на майбутню співпрацю. Музею Кеніга у Тростянці – бути.

p.s. А на додачу знайомство і цікава дискусія про нашу майбутню спортивну базу у Тростянці з дворазовим олімпійським чемпіоном з лижних гонок Маркусом Васмаером. Попереду купа роботи, щоб все задумане реалізувати”.

Довідково: Цікаві факти з життя Леопольда Кеніга на http://latifundist.com/blog/read/1352-leopold-kyonig-saharnyj-korol-slobozhanshchiny

 

 

2 Comments
Іван Савченко

2 thoughts on “Сумщину відвідала родичка одного з цукрових королів ХІХ століття”

  1. Хорошо, когда искренняя тяга на Родину предков. Немцы – прагматичный народ… Что мешало ей приезжать 5 лет назад или 10. ??? Не так сердце ныло? Или еще одно Мэрмишельство приехало предъявлять права на наследство, пользуясь управленческим бардаком в стране родных аборигенов? Наверняка, очередной пропагандистский проект- пустышка от Соросов. Визит из разряда Яресько, Супрун, Мишель Тер… Только гораздо мельче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.