Cуми відвідав посол Литовської Республіки в Україні

Вчора до Сум завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. Під час зустрічі із головою ОДА і мером Сум були обговорені можливості поглиблення співпраці, зокрема в галузі інформаційних інноваційних технологій, створення технопарків,  перспективи розвитку торговельних взаємин.

«Хотів би визначити два дуже важливі напрямки співпраці для нашого міста – це сфера освіти і бізнес, – розповів гостю міський голова. –  У місті є потужні вищи навчальні заклади, в яких навчається близько 30 тисяч студентів. Наші фахівці максимально відкриті, готові обмінюватися досвідом і організувати спільні проекти. А також потрібно розвивати співробітництво в сфері бізнесу, потрібно допомагати сумським підприємцям виходити на європейський ринок», – зазначив Олександр Лисенко.

Тож у рамках візиту Марюс Януконіс відвідав Сумський державний університет, поспілкувався із студентами, представив їм провідного литовського експерта у сфері інформаційної безпеки Нєріюса Малюкявічуса, який прочитав лекцію.

Посол передав сумчанам шість комплектів книг видатного литовського письменника, єврейського походження Григорія Кановича, і попросив передати один комплект – єврейській спільноті, а решту – до бібліотек міста.

Довідково: зовнішньоторговельний оборот Сумської області з Литвою за січень-вересень 2017 року склав 8,4 млн. доларів США і збільшився на 87,2% у порівнянні з відповідним періодом 2016 року. Експорт становив 7,7 млн. доларів США (січень-вересень 2016 року – 4,1 млн. доларів США) і зріс на 86,4%, імпорт збільшився на 95,3% і склав 0,7 млн. доларів США (січень-вересень 2016 року – 0,4 млн. доларів США).

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.