У Курську відбувся круглий стіл, присвячений внеску українців в історію регіону

У сусідньому з Сумщиною Курську відбувся круглий стіл за участю місцевого краєзнавця Тараса Григоровича Шевченка і українських родин, які відсвяткували свої срібні й золоті весілля. Це перший із заходів проекту «Від Курська до Диканьки – зв’язок часів і імен», започаткованого ГО «Товариство Україна-Сейм».

«Ідея таких зустрічей виникла в зв’язку з тим, що в останні роки в Курську стало ще більше українців, – пояснила голова «Товариства Україна-Сейм» Галина Бойко. – Люди, змушені покинути свою країну, почали нове життя тут, і для того, щоб гармонізувати відносини між народами, зробити їх добросусідськими, ми і проводимо наші заходи. Ми хочемо розповісти про історію курського краю через долі українців, які зробили внесок в його розвиток. Ми беремо історію з початку XVII століття, простежуємо економічні, культурні зв’язки, розглядаємо участь українців в Курській битві (битва з фашистами на Курській дузі 1943 року – Xpress). Наприклад, два століття тому Михайло Щепкін і Тарас Шевченко були пов’язані прекрасної дружбою. У ліцеї-інтернаті №1 створено музей 121-ої  Рильського-Києвської Червонопрапорної орденів Олександра Суворова і Богдана Хмельницького стрілецької дивізії. Навіть з її назви видно, як тісно переплелися долі і імена українців і курян».

Щоб ще раз нагадати курянам про зв’язок з Україною, спільно з Центром історико-культурної спадщини Курська була проведена віртуальна екскурсія по вулицях Курська з українськими назвами. Завершило  дружні заходи фольклорне свято – концерт «Від серця до серця».

Джерело: http://www.kpravda.ru/article/society/049040/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.