Пам’ятаємо: серед 40 Героїв Крут, які вижили, був і уродженець Сумщини

Вчора, 29 січня, у День пам’яті Героїв Крут, телеканал UA-Суми згадав про одного з 40 учасників бою під Крутами у 1918 році, яким вдалося вижити, – уродженця Сумщини Михайла Бензика.

Михайло Бензик (за різними джерелами  також Бензік, або Бендзік) – народився 1895 році в селі Чапліївка тепер Шосткинського району. Хорунжий армії української народної республіки,  учасник бою під Крутами в складі 1-ої Української військової школи ім. Б. Хмельницького. Півсотенний Окремого кінного ім. П. Болбочана дивізіону (на фото). Сотенний, комендант і оперативний ад’ютант кінного полку Чорних запорожців (1919-1921). Лицар Залізного хреста за Зимовий похід і бої.

Пізніше доля його занесла до Франції. В одному з досліджень про українську громаду Франції після Другої світової війни є констатація, що «пан і пані Бендзік… провели всю свою молодість в українській громаді в Нормандії».

«Бій під Крутами, – розповів кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України СумДПУ  Олександр Вовк, – був одним з етапів етапів війни більшовиків проти УНР. Це по суті була спроба окупації, а з українського боку – це була війна за незалежність. Бій стався 29 січня 1918 року, за новим стилем. З більшовицького боку там було біля   6 тисяч осіб. З українського – десь близько 450-500:  юнкери, курсанти училища, юнаки зі студентського куреня «Січових стрільців», вільні козаки та інші».

У Сумах про бій  бій під Крутамиіз 2016 оку  нагадують  меморіальна дошка і назва вулиці.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.