Сесія ПАРЄ виносить на термінові дебати скандальний український закон про освіту

У понеділок, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) повинна прийняти рішення про проведення термінових дебатів в зв’язку з новим українським законом «Про освіту», який, на думку багатьох членів ПАРЄ, перешкоджає реалізації права національних меншин навчатися рідною мовою.

Ініціатором запиту на проведення термінових дебатів є Румунія. Запит підтримали також понад 20 парламентаріїв з Угорщини, Болгарії, Молдови, Італії, Німеччини, Швейцарії, Великобританії.

Крім того  питання національних меншин в Україні контекстуально відноситься до предмету дебатів з верховенства права, які відбудуться в ПАРЄ у середу, 11 жовтня.

Український закон про освіту, вважають Румунія, Угорщина, Болгарія та інші країни,  порушує зобов’язання, передбачені міжнародними договорами універсального і регіонального характеру. Зокрема, має місце порушення статті 1 Першого протоколу 12 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод, статей 7 і 8 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, статей 5,6,13 і 14 Рамкової конвенції про захист національних меншин.

Нагадаємо, що у Сумах з такими ж заявами про порушення Конституції України і міжнародних договорів виступили і батьки дітей, які навчаються у російськомовних учбових закладів після того, як Сумська міська рада за ініціативи депутата Володимира Чепіка прийняла рішення про утвердження української мови, як єдиної мови викладання основних предметів в сумських школах, яке за підрахунками обійдеться бюджету міста у 1,5 млн. грн.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.