В Єврокомісії не підтримали ідею створення митного союзу Україна-ЄС

Експерти Європейської комісії надали негативний висновок щодо потреби створення митного союзу між Україною та Європейським союзом. Про це заявив на зустрічі з журналістами в Брюсселі комісар з питання розширення та європейської політики сусідства Йоганес Ган, повідомляє Європейська правда.

«Я не є експертом з питань торгівлі, але ми проводили консультації (всередині Єврокомісії) і експерти з нашого боку не бачать особливого сенсу у цьому форматі», – заявив він, коментуючи ідею України щодо старту переговорів про створення митного союзу Україна-ЄС.

«Більшу частину переваг можна отримати в рамках Глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, яка є в рамках асоціації», – пояснив Йоганес Ган.

Водночас, комісар наголосив, що ця ідея і надалі може бути предметом консультацій та подальших експертних оцінок, разом з іншими варіантами поглиблення стосунків між ЄС та східними партнерами.

Нагадаємо, що Президент Петро Порошенко у своєму щорічному зверненні запропонував розпочати переговори про створення митного союзу між ЄС та Україною. Згодом цю ідею підтримали в Європарламенті.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.