«Детектор медіа» назвав телеканали, які стали найбільшими порушниками журналістських стандартів у 2017 році

ГО «Детектор медіа» назвала  телеканали, які стали  найбільшими порушниками журналістських стандартів у 2017 році. Це – «Інтер» та «Україна».

Про це повідомила в Укрінформі виконавчий директор громадської організації «Детектор медіа» Діана Дуцик, оприлюднюючи результати системного моніторингу, який здійснює ГО «Детектор медіа»: «Найбільше порушень стандартів у 2017 році зафіксовано на телеканалах «Інтер» та «Україна». У новинах цих телеканалів зафіксовано найбільшу кількість матеріалів, які мають ознаки джинси (прихована замовна політична або комерційна реклама – Xpress)».

Також Дуцик зазначила, що новини «Інтера» не раз протягом року ставали антирекордсменами за порушенням стандарту відокремлення фактів від думок. Журналісти «Інтера» часто вдаються до власних припущень, виступаючи в ролі експертів, якими вони не є за компетентністю і за визначенням, додала вона.

Дуцик повідомила, що найбільше протягом року в матеріалах з ознаками «паркету» (позитивне висвітлення діяльності влади за гроші –  Xpress)  згадувався Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За її словами, у листопаді Гройсман протягом моніторинговому періоду згадувався 21 раз, Порошенко 17 разів. Також в позитивному контексті згадуються міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – у листопаді його згадували 14 разів, секретаря РНБО Олександра Турчинова – 9 разів. Дуцик також зауважила, що цікавим є факт, що «Інтер» останнім часом змінив своє ставлення до Авакова з різко негативного на початку року до позитивного наприкінці року.

Додамо, що наразі «Детектор медіа» здійснює моніторинг 26 філій Національного суспільного телебачення України, серед яких і Сумське обласне телебачення “UA-Суми”, яке віднедавна очолив активіст Олександр Такул.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2368850-detektor-media-nazvav-najbilsih-porusnikiv-zurnalistskih-standartiv-u-comu-roci.html

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.