ЖАХ! Українці не зможуть ховати рідних без рішення суду – ЗМІ

Для того, щоб поховати людину, потрібна буде експертиза, яку повинен призначити суд. Його рішення доведеться чекати щонайменше три доби. При цьому зберігати тіло в моргу буде заборонено. 

Починаючи з 15 березня, українці не зможуть поховати своїх рідних без експертизи, яку, згідно з новацією, повинен призначити суд. Такого рішення доведеться чекати щонайменше три доби, а через перевантаженість судів, можливо, і довше, повідомляє ТСН.

Як зазначається, хаос і колапс пророкують учасники ринку ритуальних послуг.

“Людей по сто на день будуть збиратися тільки в чергах в судах. Як впораються з цим судді – для мене це незрозуміло. Хто цим буде займатися, чи виділять людей, які будуть виписувати направлення. І як так розумію, це буде виписувати тільки один суд”, – говорить співзасновник ритуального дому Фелікс Чехович.

У судах вже готуються до надмірних навантажень. Що стосується, наприклад, Києва, то слідчі з усіх районів столиці за клопотаннями і дозволами будуть змушені звертатися тільки в один суд, а саме за місцем реєстрації юрособи. Для Києва – це Шевченківський суд. Тільки торік розглянули понад 30 тисяч клопотань кримінального провадження, і це не враховуючи інших цивільних справ, яких було майже стільки ж.

До цього переліку додається видача ще дозволів на експертизи померлих.

“Почнуть відбуватися такі зміни щодо захисту справ і справедливого судового розгляду кожного громадянина. Маленької справи для кожної людини не існує, а вона змушена буде чекати”, – говорить суддя Ірина Фролова.

Рішення про проведення експертизи доведеться чекати щонайменше три доби, а то і більше, а без документа морги тіло не братимуть.

“Якщо помер удома, тоді родичам потрібно знаходити якийсь вихід, щоб перебувало тіло протягом цих 72 годин”, – констатує завідувач відділення паталогоанатомії Київської міської лікарні №1 Олег Садовий. Таким виходом можуть бути тільки приватні холодильні камери, доба тримання тіла в яких буде коштувати від 280 до 350 гривень. Але можливості приватників обмежені, і місць вистачить не всім.

Автор цих новацій – депутат від Радикальної партії Андрій Лозовий. Журналісти намагалися дізнатися, що спонукало нардепа вдатися до таких змін, однак телефон народного обранця постійно вимкнений. Зате на своїй сторінці у Facebook новатор пише, що пишається цією поправкою.

No Comments
xpress-admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.