Верховна Рада скасувала в Україні «війська дяді Васі»

Верховна Рада сьогодні перейменувала Високомобільні десантні війська (ВДВ) Збройних сил України в Десантно-штурмові війська ЗСУ.

За президентський законопроект (№7330) “Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони” про десантно-штурмових військах в першому читанні і в цілому проголосували 236 народних депутатів.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, перейменування роду військ ЗСУ обумовлено окупацією Збройними силами Російської Федерації частини території України, «що спричинило негативне ставлення особового складу та ветеранів-десантників до назви ВДВ (Високомобільні десантні війська) одночасно з ВДВ (повітряно-десантні війська) країни-агресора».

Нагадаємо, що у народі абревіатуру ВДВ ще розшифровували як «Війська Дяді Васі», тобто Василя Маргелова, творця високомобільних десантних війск в СРСР. З радянським минулим нові Десантно-штурмові війська України розсталися також, помінявши блакитні берети на малинові.

Назва «Десантно-штурмові війська» точніше відображає специфіку, суть, принципи бойового застосування підрозділів, що відповідає стандартам держав-членів НАТО, підкреслив перший заступник міністра оборони Іван Руснак, представляючи законопроект.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.