Від 30 квітня із 14:00 скасовано зону АТО на Донбасі. Вводиться Операція об’єднаних сил – УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА

Сьогодні, 30 квітня, Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження рішення РНБО «Про широкомасштабну антитерористичну операцію на території Донецької та Луганської областей», яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про зміну формату широкомасштабної антитерористичної операції, яка була запроваджена у 2014 році.

На зміну АТО прийшла сьогодні із  14:00  Операція Об’єднаних сил (ООС) , на яку покладається обов’язок забезпечення національної безпеки і оборони, давати відсіч і стримувати збройну агресію Росії в Луганській і Донецькій областях.  У зону бойових дій, згідно з новими правилами, включені кілька сотень населених пунктів у Донецькій та Луганській областях.

Головні зміни стисло:

АТО закінчилася.Після публікації закону військова операція на Донбасі називатиметься: заходи щодо забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російській збройній агресії.

Росія напала на Україну. Тепер це закріплене законом. Росія визначається агресором і окупантом частин Донецької і Луганської областей.

Бойовиків немає. Збройні формування самопроголошених Донецької і Луганської республік називаються представниками окупаційних адміністрацій Росії.

Командують військові. Командування переходить від Антитерористичного центру СБУ до Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил.

Більше повноважень у армії. Закон вводить поняття “зони безпеки” – смуг уздовж лінії розмежування. Там усі силовики – армія і поліція – матимуть розширені повноваження. Вони можуть застосовувати зброю і спецзасоби стосовно тих, хто порушує закон чи намагається нелегально потрапити в зону протидії агресії.

Коли закінчиться. Кінцевою метою законом визначається звільнення цих територій і відновлення конституційного порядку на них, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок агресії РФ, зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності і територіальної цілісності.

Документи ЛДНР не визнаються. Оформлені в окупованих районах документи не визнаються, у тому числі угоди про купівлю-продаж. Власність залишається за тими, за ким була в мирний час. Визнаються тільки свідоцтва про народження і про смерть.

Особливий порядок на Донбасі

З 30 квітня уздовж лінії зіткнення починають  діяти зони безпеки.

Зоною безпеки вважаються: Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, уздовж адмінкордону Луганської і Харківської областей, Ольгівка, уздовж адмінкордону Донецької і Харківської областей, Знаменівка, уздовж адмінкордону Донецької і Дніпропетровської областей, Комішеваха, уздовж адмінкордону Донецької і Запорізької областей, Урзуф, уздовж морського узбережжя, Приморське.

У зоні безпеки рішенням командувача Об’єднаних сил можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони.

Районом бойових дій вважається район, охоплений бойовими діями уздовж лінії зіткнення, де підрозділи ЗСУ та інших українських силовиків виконують бойові завдання щодо недопущення прориву противник углиб території держави.

Документ також установлює режими перебування в зоні безпеки на території Донбасу, які можуть тимчасово вводитися в окремих районах або в усій зоні безпеки за рішенням командувача Об’єднаних сил:

– “зелений” (перебування і переміщення осіб необмежені, за винятком районів забороненого і обмеженого доступу);

– “жовтий” (перебування і переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, цей режим встановлюється на рубежах ізоляції та районів обмеженого доступу);

– “червоний” (перебування осіб тимчасово обмежене, заборонене, пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності пропуску, транспортні засоби і громадяни на окремі ділянки місцевості і об’єкти не допускаються).

Підставою для допуску в район проведення операції Об’єднаних сил є:

– проживання в районі проведення операції особи або його найближчих родичів (при наявності відповідних документів);

– розміщення в районі проведення операції місць поховання близьких родичів чи членів сім’ї, смерть близьких родичів чи членів сім’ї в районі проведення операції;

– наявність права власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться в районі проведення операції, необхідність участі в забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту або ж з гуманітарних питань;

– необхідність виконання дипломатичних чи консульських функцій, у тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.