Від сьогодні в Україні набув чинності Закон про кібербезпеку

Закон «Про основні принципи забезпечення кібербезпеки України» набув чинності в середу, 9 травня.

Нагадаємо, що хакерські атаки 27 червня минулого року перевернули з ніг на голову життя в Україні і світі. Вірус Petya.A вразив сотні компаній і установ, вони втратили доступ до комп’ютерів через масову хакерської атаки невідомого походження. В Україні постраждали банківська система, підприємства інфраструктури та енергетики, ЗМІ, автозаправки, урядові установи тощо.

Відповідно до Закону, в Україні мають бути створені Національна телекомунікаційна мережа й Державний центр кіберзахисту.

Також має бути сформована урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA для аналізу даних про кіберінциденти і для надання практичної допомоги щодо усунення їхніх наслідків.

CERT-UA буде зобов’язаний розміщати офіційні рекомендації щодо протидії кіберзагрозам і взаємодіятиме із правоохоронцями для запобіганню їм.

Закон визначає основні об’єкти кіберзахисту, які становлять критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки й національну систему кібербезпеки.

Відповідно до закону, Президент координує діяльність у сфері кібербезпеки через очолювану ним Раду національної безпеки й оборони.

Документом уточнюються поняття “кібербезпека”, “кіберзахист”, “кіберзлочинність”, “кібероборона” і низка пов’язаних понять і, відповідно, розмежовані об’єкти кібербезпеки/кіберзахисту.

Зокрема, “кіберзахистом” є заходи, спрямовані на безпеку систем та інформаційних ресурсів.

Державний центр кіберзахисту забезпечує створення й функціонування основних складників системи захищеного доступу держорганів до мережі інтернет, системи антивірусного захисту інформаційних ресурсів, аудиту інформаційної безпеки й стану кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.