Cумщина на другому місці в Україні по вандалізму, використанню зброї і фейках про замінування – СТАТИСТИКА

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (МТОТ) на підставі аналізу  інформації з відкритих джерел, дійшло до висновку , що в Україні щомісячно трапляється приблизно 300 випадків різного ступеню насильства, які свідчать про радикалізацію настроїв у суспільстві та неконтрольоване використання зброї для вирішення суперечок. Сумська область в цьому плані помітно виділяється і не в кращу сторону на тлі інших регіонів.

Якщо відкинути статистику по Луганській і Донецькій областях, де найбільше випадків використання зброї в мирному житті в силу того, що на територіях цих регіонів йде війна, то «мирна» Сумщина разом з Чернігівщиною ділить 2-3 місця в Україні по випадках правопорушень, що дестабілізують суспільство. У квітні 2018 року таких зафіксовано  по 6% від загальної кількості (335) правопорушень.

Для порівняння. У Харківській, Вінницькій  і Одеській  областях  – по 5%, в Дніпропетровській – 4%, у західних регіонах від 3% до 1%, у Хмельницькій і Чернівецькій областях – 0%. Найбільше випадків вандалізму, використанню зброї і фейків про замінування з регіонів, які далеко від лінії бойових дій, знов таки із зрозумілих причин, у місті  Київ – 10%.

«Майже кожен такий випадок одразу підсилюються та поширюється російськими ЗМІ, що є підтвердженням гібридних загроз для всієї країни – загроз у невійськовій сфері для дестабілізації українського суспільства через різні механізми. Сьогодні РФ використовує внутрішні проблеми України, які виникають на національному, ідеологічному ґрунті, а також радикальні настрої – так держава стає легкою здобиччю агресора, – попереджає МТОТ.

МТОТ також фіксує випадки застосування будь-якої зброї, як окремими особами, так і радикально налаштованими угрупуваннями під час здійснення насильницьких акцій.

Відомо, що протягом 2010-2016 років в Україну було завезено з Туреччини 404 тисячі сигнальних пістолетів, які легко переробляються в травматичну зброю.

Такий пістолет був використаний під час одного з нападів на табір ромів, а таких нападів лише за два останній місяці в різних регіонах було здійснено п’ять. Загалом в Україні офіційно зареєстровано більше 900 тис. одиниць зброї. Водночас за оцінками міжнародних експертів кількість зареєстрованої та нелегальної зброї сягає понад 4,4 млн. одиниць.

«Ми маємо ситуацію, коли рівень радикалізації суспільства накладається на вільний доступ до зброї, а це вже небезпека для існування держави. Такі випадки не можна зводити виключно до поліцейської функції – покарання за такі дії це лише частина вирішення проблеми. Вже чотири роки ми живемо в суспільстві, в якому насильство стає нормою, і особливо це має вплив на тих, кому у 2014 році було по 12-13 років», – переконаний Міністр МТОТ Вадим Черниш.

В тему: У Сумах двоє юнаків зняли на відео як мочаться на пам’ятний знак Героям Майдану

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.