За незаконний перетин держкордону в Україні вводиться кримінальна відповідальність

Верховна Рада 18 жовтня ухвалила закон № 7017, яким запроваджується  кримінальна відповідальність за незаконний перетин держкордону громадянами Російської Федерації.  Ідеться про осіб, які мають громадянство РФ або діють в інтересах держави Росія. За це  проголосували 243 із 343 депутатів.

Посилення покарання (до цього – штраф або 15 діб адміністративного арешту)  сприятиме забезпеченню захисту суверенітету та територіальної цілісності України, йдеться у пояснювальній записці документа.

Документ передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років у разі незаконного перетину кордонів громадянами Росії ,  якщо вони потрапили на територію України, обминувши пропускні пункти, не надали необхідні документи або мали при собі документи з недостовірною інформацією.

За повторне вчинення таких дій порушників позбавлятимуть волі на 5 років. За вчинення цих дій з насильством або із застосуванням зброї – від 5 до 8 років.

Напередодні голосування представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко закликала депутатів ухвалити документ, оскільки, за її словами, українським спецслужбам, правоохоронцям і прикордонникам потрібні законодавчі інструменти для боротьби з диверсійними групами агресора.

Проект постанови про закон за № 7017 було зареєстровано ще у серпні  цього року. Прискорили його розгляд вибухи на арсеналі Міноборони на Чернігівщині 9 жовтня, які Президент, не чекаючи остаточних результатів розслідування, оголосив результатом диверсійної діяльності.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.