Депутати Сумської міськради ігнорують своїх виборців?

Сумські депутати не зовсім розуміють суті своєї роботи, а  70% з них ігнорують прийоми виборців. Такий висновок можна зробити з презентації першого етапу кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» у Сумах.

В рамках кампанії  було проведено моніторинг того як депутати Сумської міської ради  здійснюють прийом та інформування виборців. Про його результати розповіла у Сумському прес-клубі  координатор кампанії Ірина Стегній.

«Із 42 депутатів Сумської міської ради звіт за минулий рік на офіційному порталі не оприлюднили представники ВО «Батьківщина» В’ячеслав Калініченко, Світлана  Липова, Володимир Никоненко, Володимир Шилов, Андрій Баранов, Олександр Вегера (усы з фракцыъ “Батькывщина”) . Представниця БПП “Солідарнысть” Оксана Малюк набула повноважень пізніше, тому затримка зі звітом для неї допустима», повідомила Ірина Стегній.

У звітах прослідковується тенденція висвітлення інформації про роботу в основному на округах. Мова йде про ремонт дитячих майданчиків, закупівлю обладнання для шкіл дитячих садків, ремонт доріг, дахів, вирішення проблем з освітленням, що може свідчити про те, що відповідні служби у місті працюють вкрай погано. А про те, чим депутати займаються у раді – жодного слова. Максимум, що вказують відвідуваність сесій, подання депутатських запитів. Серед тих, хто може похвалитися збалансованим змістовним наповненням Андрій Крамченков та Володимир Чепік (партія «За Україну»), Ігор Перепека («Опозиційний блок»), Денис Бутенко («Самопоміч»).

Один з етапів моніторингу передбачав аналіз комунікації з виборцями, який передбачає особисті прийоми. «Незважаючи на те, що інформація про час та місце прийому депутатів є на сайті, насправді виборцю не просто зустрітися з депутатом. Частина у визначений час була відсутня, частина просили домовлятися з ними телефоном і заздалегідь», – розповіла кандидат політичних наук, доцент Сумського державного університету Андріана Костенко. За її словами, студенти СумДУ, які досліджували цей аспект депутатської роботи, стикалися з курйозними ситуаціями. Зокрема, один депутат призначив зустріч у кафе, інший у лікарні. Ось яка увага, виявляється, до виборців.

Небажання спілкуватися з виборцями депутати пояснюють меркантильністю самих виборців. Мовляв, ті якщо і приходять на прийом, то просять тільки фінансової допомоги. Хоча, аналіз звітів показує, що депутати самі провокують таку поведінку виборців.

Частина депутатів комунікують з виборяцями через соцмережі, але таких не багато. Загалом, найкраще ведуть прийоми голови фракцій, а 70% депутатів Сумської міськради ігнорують прийоми.

«На жаль, депутати не розуміють, що в умовах децентралізації зростає роль депутатів місцевих рад. Тому важливо щоб вони якісно виконували свою роботу. Сподіваємося, що кампанія Атестація депутатів місцевих рад спонукатиме їх відповідальності», – говорить Андріана Костенко.

Наступний етап кампанії передбачає аналіз декларацій депутатів.

Алла Юр’єва

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.