Влада Сум приховала частину комунального майна для «своїх»?

Журналісти сайту sumy.today знайшли у Сумах близько 600 квадратних метрів нежитлового приміщення, які Департамент забезпечення ресурсних платежів міської ради приховав від бажаючих, взяти їх в оренду.

«У черговому випуску №46(876) обласної газети «Ярмарок», пише видання, – який 15 листопада, доставили передплатникам і де, зазвичай, розміщується інформація департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, з’явилося оголошення про намір передати в оренду майно комунальної власності громади міста Суми. Серед кількох об’єктів згадане нежитлове приміщення по проспекту Михайла Лушпи, 12 (на фото), орієнтовною площею 600 квадратних метрів.  Цікаво, що в оголошенні не вказано жодних контактних даних, виникає питання, куди звертатися бажаючим орендувати це приміщення».

Та найбільше питань до керівництва департаменту викликає той факт,  зазначається далі,   що відповідна інформація про здачу в оренду цих 600 квадратних метрів за адресою пр.М.Лушпи,12, відсутня на офіційному сайті Сумської міської ради, як у розділі оголошень про передачу майна в оренду, так і в переліку вільного майна громади. А це є кричущим порушенням процедури передачі в оренду майна комунальної власності.

Інформацію прокоментував член громадської комісії з питань комунального майна Сумської міської ради Андрій Зозулінський: «Ми неодноразово звертали увагу як міського голови Олександра Лисенка, так і керівництва відповідного департаменту про порушення процедури і про неефективні та непрозорі дії департаменту ресурсних платежів у питанні управління майном громади.  Я спробував телефоном з’ясувати, чому сталася така ситуація, але керівника департаменту Юрія Клименка не було на робочому місці, а його заступник Тетяна Михайлик не змогла пояснити, чому інформація про це приміщення відсутня на сайті СМР. На мої письмові звернення до міського голови Олександра Лисенка я отримую лише відписки із зазначенням «успіхів»  департаменту у питаннях комунального майна».

Довідково: Згідно Статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» «Орендодавець протягом п’яти днів після погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном, а в разі якщо заява про оренду майна не потребує узгодження, протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника».

На вимогу громадськості ще у грудні 2014 року розпорядженням Сумського міського голови №244-Р була створена робоча група з розробки та запровадження прозорих механізмів управління майном громади. Керівником та членами цієї робочої групи призначили працівників управління коммайна, та вони не провели жодного засідання.

1 Comment
Іван Савченко

One thought on “Влада Сум приховала частину комунального майна для «своїх»?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.