Сумщина увійшла до п’ятірки областей, де державні службовці звітують про використання бюджетних коштів краще, ніж інші

За даними конкурсу «Є-data Рейтинг» станом на 1 жовтня,  Сумщина увійшла до п’ятірки областей, де державні службовці звітують про використання бюджетних коштів краще, ніж інші, набравши 71%  з 100% можливих.

Такий же показник у Миколаївської області. На 1% більше у Кіровоградської області, по 73% мають Тернопільшина і Чернігівщина.

В цілому, відзначають експерти «Є-data Рейтинг», державні службовці міської влади почали краще звітувати про використання бюджетних коштів. Із  1 липня до 1 жовтня 2017 року майже на 2 млн. збільшилася кількість договорів, актів та звітів, опублікованих розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів на порталі e-data.gov.ua.

На даному етапі конкурсу п’ятірка лідерів-міст, влада яких найбільш відкрита для громадськості (від 87% до 90%), виглядає так: м.Заліщики (Тернопільська обл.), м.Сколе (Львівська обл.), м.Нетішин (Хмельницька обл.), м.Лубни (Полтавська обл.), м.Новий Розділ (Львівська обл.).

У національному  конкурсі  «Є-data Рейтинг» бере участь 461 населений пункт України зі статусом міста. Конкурс триватиме до 31 грудня 2017 року. Його переможці будуть оголошені у січні 2018 року.

«Про них дізнається вся країна. Але головну перемогу, – говорять засновники конкурсу, –  здобудуть місцеві жителі. Міста України вже стали більш прозорими. Активісти, журналісти, підприємці, інвестори отримують  можливість контролювати витрати бюджетних коштів, впливати на дії влади і вступати з державою у вигідні ділові відносини».

Рішення створити «Є-data Рейтинг», який оцінює прозорість місцевого врядування, було прийняте Міністерством фінансів України та ДУ «Відкриті публічні фінанси». Конкурс проводять засновники проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua у партнерстві з МФ «Відродження».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.