Євросоюз офіційно звинуватив Генпрокуратуру Луценка в підриві роботи НАБУ

Європейська служба зовнішніх дій у вівторок ввечері поширила  заяву за підписом речниці Майї Косьянчич щодо ситуації у сфері боротьби з корупцією в Україні. У ній Євросоюз вперше чітко зайняв сторону НАБУ у конфлікті між українськими правоохоронними органами та поклав вину за загострення на Генеральну прокуратуру.

«Публічне розкриття Генеральною прокуратурою деталей розслідування фактів корупції суттєво послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування,  а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції», – йдеться у заяві речниці ЄСЗД.

В Брюсселі нагадали, що боротьба з корупцією залишається «ключовим елементом розвитку відносин України та ЄС», і наголосили, що від ефективності антикорупційної компоненти залежить успіх всіх інших реформ.

В Євросоюзі  закликали українську владу  «посилити свої зусилля для того, щоб забезпечити незалежність, операційну спроможність  та ефективність антикорупційних інституцій». «Роботу цих органів треба посилювати, на не підривати», – дорікнули Юрію Луценку в ЄСЗД.

Цієї п’ятниці посадовці ЄС чекатимуть на пояснення Києва щодо боротьби з корупцією в рамках Раді асоціації Україна-ЄС.

Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/12/5/7074677/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.