Сумська міська рада витрачає бюджетні кошти непрозоро – ЕКСПЕРТИ

Сумська громадська експертна комісія з питань бюджету і соцекономрозвитку оприлюднила свої висновки, хто з розпорядників бюджетних коштів Сумської міськради найбільше любить «договорняки» в закритих кабінетах, а хто, принаймні, вдає прозорого відбору підрядників, пише Ваш шанс.

Цей вибірковий аналіз на предмет конкурентності закупівель в 2017 році був проведений на основі інформації в ProZorro.

Найбільшим противником публічних закупівель, на думку громадських діячів, можна назвати Сумський міськвиконком: «60% фінансових операцій він проводить у непрозорий спосіб за рахунок підписання прямих договорів на допорогових сумах. Найменш прозорим в абсолютному вираженні виявився департамент інфраструктури міста, який навіть без натяку на конкуренцію «розпиляв» 127 млн. грн., що  становить 55% використаних протягом року коштів.

Наступним в рейтингу «тіньовиків» виступає управління капітального будівництва, яке поза конкурсами розподілило між підрядниками 105 млн. грн. З огляду на те, що через це структурний підрозділ проходить найбільша сума коштів, в процентному відношенні це становило лише 27%.

Серед комунальних підприємств лідерство непрозорості міцно тримає «Міськводоканал» – 48% неконкурентних  закупівель. Не дуже шанує конкуренцію і КП «Електроавтотранс»: лише 56% витрат розподілені за тендерними процедурами. Так, 27% суми – це придбання електроенергії за переговорною процедурою в одного постачальника. Але 18 млн. прямих договорів – це дуже багато.

Підприємства, які розпоряджаються меншими сумами, використовували їх більш економно: так, КП «Міськсвітло» прозоро використовувало 79% наявних ресурсів, а «Зеленбуд» – 83%. І обом ще є куди рости, щоб наздогнати абсолютного лідера – «Шляхрембуд» з показником 100% .

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.