Експерти: Регламенти міських рад Сумської області не відповідають антикорупційному законодавству

У Сумському прес-клубі 25 січня повідомили про перші підсумки   проекту «Врегулювання питання конфлікту інтересів у місцевих радах: законодавство та практика», що виконується громадською організацією Чернігівський освітній центр «Ініціатива» у Сумській, Чернігівській і  Харківській областях. За словами голови центру  Павла Пущенкка (на фото), шість  міських рад (Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка)   в результаті взяли на себе зобов’язання  привести  свої регламенти у відповідність до чинного  антикорупційного законодавства.

На сьогоднішній день нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування (зокрема, регламенти місцевих рад, виконавчих комітетів та положень про постійні комісії  тощо) часто  не приведені у відповідність до прийнятих нових законодавчих актів, зокрема, закону  України  «Про запобігання корупції» та закону України «Про місцеве самоврядування».   Не досконало прописані або взагалі відсутні процедури запобіганню корупційних ризиків в органах місцевого самоврядування, зокрема,  що стосується конфлікту інтересів.

Загалом в нормативних документах, які регулюють роботу місцевих рад, що були охоплені дослідженням в Сумській  області відображено лише 23 %  норм, які, згідно розробленої методології, мали б бути присутні в місцевих НПА щодо питання  конфлікту інтересів (Див. додаток).

Тож місцевим радам громадські експерти запропонували внести зміни до своїх регламентів, щоб привести документи у відповідність до антикорупційного законодавства.

Більшість міських рад, які були задіяні у проекті,  погодилися з надісланими зауваженнями та пообіцяли врахувати надані рекомендації під час внесення змін до своїх нормативних документів. Єдиним містом Сумської області, яке зовсім не відреагувало на звернення громадськості став Лебедин.

Відзначимо, що частина 7 статті 28 ЗУ «Про запобігання корупції»  прямо зобов’язує органи місцевого самоврядування  передбачити в  нормативно-правових актах, порядок та шляхи врегулювання конфлікту інтересів осіб, діяльність яких вони регулюють.

Більш детально з методологією дослідження та результатами аналізу по кожній з міських рад  можна ознайомитися за посиланням https://fex.net/get/061394046552/227915632 .

Довідково: З серпня 2017 року громадська організація  «Чернігівський освітній центр «Ініціатива»  виконує  проект «Врегулювання питання конфлікту інтересів у місцевих радах: законодавство та практика», який охоплює   Чернігівську, Сумську та Харківську області.  Даний проект виконується завдяки  проекту  ПРООН  “Прозорість і доброчесність публічного сектору”, в рамках грантового конкурсу «Участь організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства, спрямованого на запобігання корупції» .

ДОДАТОК:

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.