Після закінчення реформи на Сумщині залишаться не більше 3-5 районів – Інститут розвитку територій

У Сумській області після закінчення реформи децентралізації, залишиться три чи п’ять районів. Їх сформують навколо Сум, Конотопа, Шостки. Імовірно, сюди потраплять також Ромни і Охтирка, вважає директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак (на фото).   Тому, за його словами, районне керівництво на Сумщині намагається відтермінувати  закриття райдержадміністрацій шляхом переадресації РДА і райрад з міст в села. Прикладом є дії районної влади Лебединщини.

Тут районна рада, райдержадміністрація і районна  лікарня перенесли адреси своєї реєстрації з міста в села — Курган, Калюжне і Михайлівку. Від Лебедина до кожного із вказаних сіл — близько 12 км. Місцевим жителям пояснили, що заклади й далі працюватимуть у райцентрі. Але податки, які раніше наповнювали казну Лебедина,  йдуть тепер у бюджети тамтешніх рад. Тобто, йде не централізація коштів, а їх розпорошення.

«Лебединські чиновники знищують фінансову основу громади, виводячи за межі міста та перереєстровуючи підконтрольні державні установи, – стверджує лідер партії «Громадянська позиція», Анатолій Гриценко

«Місто Лебедин, районний центр на Сумщині. Мер міста Олександр Бакликов працює для громади, люди його шанують. Владний БПП (Блок Петра Порошенка – Xpress) це не тішить – бісить. Вирішили нищити фінансову основу громади Лебедина. Яким чином? Виведенням за межі міста (перереєстрації) підконтрольних їм державних установ, куди завгодно, аби тільки разом з коштами і рахунками», – написав Гриценко на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, через це бюджет міста тільки в цьому році втратив вже 4,8 млн. грн.

Крім того, відбувається прихований тиск з боку влади на приватні підприємства, аби змусити власників також виводити рахунки й кошти з міста.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.