Куди Сумська міська влада поділа 27 млн. грн. освітньої субвенції?

Вчора під час апаратної наради в Сумській облдержадміністрації порушили питання про виконання Сумським міським головою наказу Міністерства освіти і науки України щодо розподілу і відповідного фінансування підгруп по вивченню української та іноземної мов.

За словами директорки обласного Департаменту освіти і науки Вікторії Гробової,  Сумська міськрада отримала освітню субвенцію у розмірі понад 27 мільйонів гривень для забезпечення поділу класів на підгрупи, і відповідний наказ має безумовно виконуватися.

Також Вікторія Гробова повідомила, що минулого тижня на Сумщині працювала Державна служба якості освіти у складі трьох осіб. Були опрацьовані всі питання з порушень, де не проводиться поділ на підгрупи, складена довідка і доведена до відома міського органу управління освітою.

«На сьогодні поділ класів відбувається в школах (Сум – Xpress), де впроваджені не типові програми такі як «Росток», «На крилах успіху» та «Інтелект», а що стосується Нової української школи, то там такого розподілу точно немає», – зазначила чиновниця.

Виникає питання, куди ж поділися 27 мільйонів гривень державної субвенції?

Нагадаємо, що  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка 15 лютого ц.р. відвідала Сумщину, була   незадоволена тим, що в школах міста Суми ігнорують наказ МОН про поділ учнів на групи.  Тим, на її думку, міська влада порушує права школярів на якісну освіту.

«У  Сумах тарифікацію не змінили, на групи й надалі не ділять, – зазначила Лілія Гриневич. –  А й справді, для чого це робити, якщо можна заощадити на дітях та вчителях».

Також на апаратній нараді йшлося про питання якості надання освітніх послуг у закладах дошкільної освіти та обов’язкового поділу дітей  на групи.

Наразі на Сумщині з  489 закладів дошкільної освіти з перевантаженням працює 119 закладів.

Особливе занепокоєння викликали заклади дошкільної освіти в містах Охтирка (на 100 місцях виховується 150 дітей), Глухів – 136, Конотоп – 123, Ромни – 122, Суми – 119, Шостка – 113 та Бездрицької сільської ради – 151, Степанівської селищної ради Сумського району – 117, Дружбівської селищної ради Ямпільського району – 114.

Керівник апарату ОДА Вадим Акпєров рекомендував головам райдержадміністрацій, міським головам та головам ОТГ забезпечити розвантаження дошкільних груп у закладах освіти відповідно до розпорядження Кабміну, спрямувати всі можливі фінансові ресурси для забезпечення функціонування закладів дошкільної освіти та провести своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам цих закладів.

 

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.