Декларації нардепів від Сумщини за 2018 рік. Що змінилося?

Журналістка Олена Адаменко проаналізувала декларації усіх шести народних депутатів від Сумщини за 2018 і 2017 роки. Що змінилося?

Найбільшу зарплату як депутат Верховної Ради отримав Микола Лаврик – 477682 гривень за рік. Зарплата Ігоря Молотка склала трохи більше 424 тисяч, Олександра Сугоняки  – 415, 5 тис. грн, Олега  Медуниці – 403 тисячі, Владислава Бухарєва – 395 тис. грн. Найменшу зарплату отримав Андрій Деркач – 385 261 гривень.

Окрім зарплати депутати отримують кошти, пов’язані з виконанням депутатських повноважень у сумі  422,88 тис. грн. на рік та компенсацію за винайм житла  – 237,25 тисяч. Однак, ці гроші задекларували тільки Ігор Молоток та Микола Лаврик. Як пояснив нардеп Олег Медуниця, ці кошти не є доходом, з них за законом не сплачуються податки, тому, за його словами, декларувати їх не потрібно.

Як і у 2017-му, минулоріч найбіднішим серед нардепів від Сумщини був Олег Медуниця. Крім зарплати він задекларував тільки 4266 гривень процентів по банківському вкладу і соцвиплату на дитину, яку отримала його дружина – 10320 гривень.

На другому місці «по бідності» депутат Олександр Сугоняко. Окрім зарплати у 2018 році він отримав 7,5 тисяч страхових виплат і 48,6 тисяч пенсії.  Також, відповідно до декларації, у нього залишилось 12000 доларів готівкою.

Скільки заробила за рік сім’я Андрія Деркача вирахувати неможливо, бо відповідно до декларації,  дружина нардепа відмовляється надавати інформацію про деякі свої доходи «з мотивів порушення конституційних принципів верховенства права, заборонення втручання в особисте життя і нерозповсюдження конфіденційної інформації, суперечень Європейській конвенції з прав людини/судовій практиці Європейського суду з прав людини».

Дружина Деркача – Оксана Терехова – надала інформацію тільки про 201 тисячу зарплати, отриманої за засекреченим основним місцем роботи, 5,9 млн. грн. доходу, також невідомо де отриманим і 17,8 тисяч соціальних виплат.

Сам Андрій Деркач окрім зарплати отримав 924 тисячі гривень у якості роялті  від ТОВ “ЕРА-МЕДІА” і 456 гривень процентів від Банку Кліринговий Дім, при цьому його вклад у цьому банку становив більше 280 тисяч. Іще майже 400 тисяч він зберігає в «Авалі». А 850 тис. грн. нардеп декларує готівкою.

Замість Toyota LandCruiser 200 у користуванні Андрія Деркача з’явилось BMW 730D 2015року випуску. Належить машина як і попередня Ковальчуку Володимиру Семеновичу. Чоловік із таким ПІБ значиться співзасновником ТОВ “ТЕХНІЧНА КОМПАНІЯ “ПАПА МАМА”,  яке веде діяльність у сфері телевізійного мовлення. Другим співзасновником цієї ТОВ є  Григоришина Євгенія Костянтинівна – донька  олігарха і співвласника Сумського НВО Костянтина Григоришина. До слова, Євгенія має російський ідентифікаційний код і, за даними реєстру юросіб РФ, є співзасновником ТОВ «Согласие», зареєстрованого у Можайську Московської області. Разом із нею цією компанією володіють сам Костянтин Григоришин і Максим Марков – кінцевий бенефіціарний власник сумського «Заводу обважнених бурильних та ведучих труб». До слова, у реєстрі Мін’юстуУкраїни Марков значиться громадянином Болгарії, а в російських реєстрах у нього ІНН Російської Федерації.

У північного сусіда Деркача – Ігоря Молотка – жодних офіційних доходів, окрім отриманих у Верховній Раді, не задекларовано.  Його дружина Алла Молоток отримала ж більше 3,5 мільйонів гривень.  Найбільшу суму у 2,475 млн. грн. вона отримала від відчуження цінних паперів та корпоративних прав ТОВ “Агрохолдинг “Агроінвест”. Плюс 1,21 млн. грн. Аллі Молоток виплатили дивідендів у ТОВ “ТПК “Агроінвест+” . Також вона задекларувала 115 тисяч зарплати на ТОВ “Шосткинський елеватор”, 17,4 тисячі пенсії і усього 29,5 тисячі доходу від підприємницької діяльності.

Плюс 6,306 мільйонів пані Молоток позичило ТОВ «Зернова компанія України».

Офіційні готівкові збереження у родині Молотків найбільше серед сімей нардепів від Сумщини.  Так в національній валюті Алла Молоток декларує майже 2 мільйони готівки. Плюс таким же чином зберігає понад 117 тисяч доларів і 51 тисячу євро.

У самого нардепа хоча готівки й поменшало у порівнянні з 2017-м роком, але в гривневому еквіваленті її більше ніж на 10 мільйонів. Так Ігор Молоток декларує 290 тисяч доларів, 101 тисячу євро і 200 тисяч гривень.

Корпоративних прав у Алли Молоток поменшало: вона перестала бути бенефіціарним власником ТОВ “РОМАШКІВСЬКЕ”..

Іще один нардеп із дружиною-мільйонером  – це Владислав Бухарєв. Єдине джерело його доходів – Верховна Рада. А ось дружина Бухарєва, яка працює вчителькою світової літератури, окрім зарплати у 91 тисячу отримала більше півмільйона гривень процентів від банківського вкладу у  «Приватбанку» в Ризі. Хоча сам її вклад поменшав на 19 тисяч доларів і склав 400 069 доларів. Менше грошей пані Бухарєва стала зберігати і в «ЮніКредитБанк» у столиці Австрії: її вклад тут поменшав з 117, 86 тисяч євро до 84 772.

В готівці Олена Бухарєва декларує 7 тис. грн., 3,5 тисячі доларів  і  2 тисячі євро

Сам нардеп у готівці показує  1300 євро, 2500 доларів і 45 тисяч гривень.

У доньки нардепа, яка не отримує жодних офіційних доходів, задекларовано в готівці по 3 тисячі євро і доларів, і 6 000 грн.

У квітні 2018-го Владислав Бухарєв переписав на свою доньку квартиру в столиці площею  219,1 метрів квадратних за 14,5 млн. грн. і машиномісце на парковці у 16,6 квадратів там же за 950 тисяч.

Через три місяці дівчина стала власницею ще однієї квартири на Київщині – у селі Зазим’я Броварського району площею 74,90 метри, вартість якої за останньою оцінкою 1,3 млн. грн. Там же вона отримала нежитлове приміщення площею 10,8 метрів вартістю 130 тисяч і земельну ділянку на 16 квадратів. Цю нерухомість їй подарував Олександр Коротєєв, на Volkswagen Multivan якого їздить її матір.

Дещо змінилось і в матеріальному стані сім’ї Миколи Лаврика. У лютому минулого року його дружина Ірина Покась придбала ToyotaHighlander 2017 року, за один мільйон 76 тисяч.

А у грудні 2018 року вонастала власницею 5,95 соток землі в селі Нові Безрадичі Обухівського району Київщини. Придбала вона цю ділянку за 41 384 грн. Ба більше за останньою оцінкою, відповідно до декларації нардепа, земля подешевшала ще на гривню. У той же час на сайті OLX ділянки цьому селі продають більше, ніж по тисячі доларів за сотку. Тобто 5 соток коштують більше ста тисяч гривень.

У цьому селі Ірина Покась зводить будинок площею 280 м кв., гараж на 30 квадратів і теплицю на 72 метри. Проте об’єкти незавершеного будівництва належать іншій особі – Клименко Ользі Олексіївні.

Джерело:  http://sumy.today/statky-nardepiv-vid-sumshchyny-slidy-oligarha-i-milyonni-podarunky-dityam

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.