Вибори в ОТГ на Сумщині: інформує ОПОРА

Завершено процес реєстрації кандидатів на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах, які пройдуть 29 жовтня 2017 року. Про те, як тривав цей процес і хто боротиметься за симпатії виборців у дев’яти громадах у Сумській області на прес-конференції у Сумському прес-клубі розповіла координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Сумській області Ірина Стегній.

На Сумщині партії зробили достатньо подань до складу ТВК, і головам районних виборчих комісій не довелося самостійно шукати людей. Аналіз складу міських, селищних та сільських виборчих комісій свідчить про те, що найбільш конкурентними були міські виборчі комісії, а в деяких сільських комісіях ледь вистачило кандидатів для роботи. Пояснюється це тим, що робота ця не фінансується.

Як повідомив голова Тростянецької районної виборчої комісії Сергій Федченко, ніхто не очікував, що для роботи у Тростянецькій МВК партіями буде подано аж 30 кандидатів, при цьому кількість членів ТВК не може перевищувати 18 осіб. Було проведене жеребкування та відібрано 18 членів Тростянецької міської виборчої комісії.

Найменшою виборчою комісією є Коровинська сільська ТВК, де працює всього 12 членів.

Згідно з частиною 1 статті 22 Закону України «Про місцеві вибори» склад територіальних виборчих комісій формується у кількості не менше 9 та не більше 18 осіб.

Формування територіальних виборчих комісій пройшло без значних порушень, хоча в поданнях від партій і зустрічалися недоліки, через що деякі кандидатури були відхилені. Ці недоліки стосувалися здебільшого технічних помилок, надання неповних відомостей про кандидатур чи подання людей, які не мають права голосувати на цих виборах.

Щодо партійного представництва, найбільше членів ТВК мають «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та партія ВО «Батьківщина» – по 25 чоловік, Радикальна партія Олега Ляшка має 17 членів комісій, по 16 членів представляють партії «Опозиційний блок», «Народний фронт» та «Самопоміч».

Не обійшлося й без скандалів. Так, 29 вересня Буринська районна виборча комісія замінила голову Буринської міської виборчої комісії: замість Павла Місевріна новою очільницею ТВК стала Галина Коник. Заміна відбулася за поданням Буринської районної організації політичної партії «Народний фронт». Нещодавно Павла Місевріна звинувачували у порушенні виборчого законодавства через начебто незаконну зміну меж округів.

Згідно із календарним планом проведення виборів, висунення кандидатів завершилося 4 жовтня. Значних порушень в цьому процесі виявлено не було, хоча зустрічалися неточності в поданих до ТВК документах. В Сумській області в жодній із громад не було відмов у реєстрації кандидатів.

В Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Світлана Шовкопляс

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.