ОПОРА і поліція про порушення під час виборів на Сумщині

Системних порушень, які б могли вплинути на результати волевиявлення під час виборів в об’єднаних територіальних громадах ні поліція, ні громадські спостерігачі ОПОРИ не зафіксували. Про це у Сумському прес-клубі розповіли координаторка громадського спостереження за виборами у Сумській області Ірина Стегній та заступник начальника ГУНП у Сумській області Володимир Бабич.

За словами Володимира Бабича до поліції надійшло 5 звернень щодо певних порушень під час виборчого процесу. Вони знаходяться на розгляді в поліції, але вже зараз можна сказати, що вони не містять ні кримінальної, ні адміністративної складової. «Від імені керівництва поліції області хочу подякувати всім учасникам виборчого процесу за толерантність і розуміння», – зазначив він.

Було одне затримання людини поруч з дільницею у Верхній Сироватці, але безпосередньо з виборами воно не пов’язане. Полліцейські затримали чоловіка, який знаходився в розшуку. Той мав необережність йти повз дільницю до бабусі.

Ірина Стегній пітвердила, що у Сумській області дійсно не було зафіксовано грубих порушень під час виборів. Хіба що вже традиційне для місцевих виборів намагання проголосувати без паспорта чи за його ксерокопією. Втім, ці спроби присікалися спостерігачами ОПОРИ.

У Бурині двоє чоловіків організували безкоштовний підвіз до дільниць, що є порушенням законодавства. Тут же спостерігачі опори помітили і бігборд з зображенням схожим на символ однієї з партій, що є прихованою рекламою. Також на деяких дільницях не вистачало бланків протоколів, їх доводилося копіювати. А серед системних недопрацювань, які можна виправити тільки змінивши виборче законодавство – непрофесійність деяких голів та членів виборчих комісій.

На думку Ірини Стегній це мають бути люди, яких відбирають не за принципом партійності, а за фаховістю, знанням законодавства. Адже на деяких дільницях голові комісії більш досвідчені члени комісії підказували які кроки треба робити, щоб завершити процедуру підрахунку голосів. І ще один момент на який звертають увагу спостерігачі ОПОРИ – затягування підрахунку голосів. У деяких ДВК примудрилися цей процес затягнути за 12 ночі з тим, щоб отримати подвійну оплату за роботу. І мова йде по невеличкі дільниці, де й виборців було біля 100. Отож, і цей момент, варто прописати у законодавстві.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.