Політологи коментують намір Мішеля Терещенка йти в президенти України

Мішель Терещенко – це технічний кандидат, який повинен знизити рейтинг Гриценка. Так прокоментував заяву  мера Глухова про намір взяти участь в президентських виборах  політолог Андрій Золотарьов. Він зазначив, що Терещенко підтримують або на Банковій, або Тимошенко.

«І на Банковій, і у Тимошенко зацікавлені в такому технічному кандидаті. За наявною у мене інформацією, він контактував минулого тижня з обома командами. Після цього зробив заяву про свою відставку з поста мера Глухова. Судячи з усього, Терещенко вдалося домовитися і тепер його виставили на президентські вибори як технічного кандидата, завданням якого є знизити рейтинг Гриценка», – зазначив Золотарьов.

«Після того, як Терещенко провалив мерство в Глухові, він хоче залишитися в українській політиці. Для цього йому потрібна підтримка. Але майбутнє Терещенко буде залежати від того, наскільки успішно він впорається зі своєю роллю «могильника « рейтингу Гриценка», – резюмував Золотарьов.

Іншої думки політолог Андрій Дуда. «Будь-який кандидат, який не має шансів виграти, а Терещенко відноситься до таких кандидатів, може вважатися технічним. Питання в намірі», – розповів політолог в коментарі «Слову і Ділу».

Експерт звернув увагу, що основне питання при висуненні технічних кандидатів не в самому висунення, а в тому, хто це здійснює, хто може стояти за цим процесом. Однак, на його думку, в разі Терещенко навряд чи за його ініціативою стоїть якась політична сила.

«Все-таки не потрібно впадати в крайності. Не варто бачити в будь-яку заяву образ ляльководів. Це може бути бажання особистості реалізувати себе на якомусь політичному рівні. Тим більше президентські вибори – досить зручний майданчик для реалізації себе в ході парламентських виборів. Немає підстав говорити про Терещенко як про технічного кандидата », – зазначив Дуда. На його думку, це може бути власною ініціативою Терещенко.

Це людина, яка представляє відомий в Україні рід. Для такої категорії людей має велике значення власна реалізація, додав політолог.

«Терещенко (Михайло Терещенко, дід Мішеля Терещенка – Xpress)  ще в царській Росії, якщо можна так сказати, вважався одним з найздібніших. Терещенкb відігравали велику роль в пізньому періоді імперії. У нього можуть бути родові мотиви для висунення своєї персони кандидатом в президенти, реалізації своїх політичних амбіцій і потенціалу », – пояснив Дуда.

На його переконання, немає підстав говорити, що це технічний кандидат, щоб відбити чиїсь голоси. Це те ж саме, що за кожним кроком бачити піар. Існують якісь ідейні бажання, амбіції.

«Хоча зрозуміло, що частково висунення Терещенка може відібрати певну кількість голосів у основних політичних гравців», – резюмував Андрій Дуда.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.