Документи у ЦВК для реєстрації подали 6 кандидатів в президенти України. Зареєстрований поки один

За інформацією БізнесЦензор, документи у Центральну виборчу комісію (ЦВК) для реєстрації кандидатами на виборах президента України принесли вже 6 кандидатів.

У списку: колишній міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко, правозахисник і економіст з Броварів Володимир Ратуш, лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін, лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко, екс-глава Аграрної партії Віталій Скоцик та мер Львова Андрій Садовий.

Зареєстрований кандидатом поки один з шести – Ігор Шевченко, повідомляє сайт ЦВК.  Про нього відомо наступне: народився 10 січня 1971 року в м.Олександрія, освіта вища, проживає в  Києві, президент Благодійної організації “Успішна Україна”, безпартійний, cамовисування. Міністр екології і природних ресурсів України в уряді Арсенія Яценюка ( із  2 грудня 2014 р. по 2 липня  2015 р.).

У 2015 році став фігурантом корупційних скандалів. Олег Ляшко заявив, що пост міністра для Шевченка був куплений за 5 мільйонів доларів Олександром Онищенком. Також журналісти з’ясували, що міністр часто літає до Європи на приватних літаках, через що з великим запізненням з’явився на місці пожежі на нафтобазі під Києвом. У відповідь Шевченко звинуватив прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в «політичній розправі» і «відстоюванні інтересів українських кланів». 23 червня 2015 року МВС порушило проти Шевченка кримінальну справу за ч. 3 статті 368-2 КК «Незаконне збагачення». 2 липня 2015 року Верховна Рада 235 голосами звільнила Шевченка з посади міністра.

У березні 2016 Солом’янський районний суд. Києва визнав необгрунтованими звинувачення проти екс-міністра екології Ігоря Шевченка і закрив справу, ініційовану СБУ України. На засіданні 22 березня суд визнав, що Шевченко не порушував п.2 ч.1 ст.28 закону «Про запобігання корупції», в чому його звинувачували СБУ – конфлікт інтересів в діях екс-міністра був відсутній.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.