Вчені попереджають про глобальну катастрофу! Втрата екосистем загрожує життю на планеті

Вчені кількох країн підготували доповідь про тотальне зменшення біорізноманіття на планеті та закликали ООН скерувати політику на протидію глобальним змінам, повідомляє науковий журнал Nature

П’ять доповідей, опублікованих минулого тижня, є кульмінацією трирічної роботи Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг – спеціального органу створеного в рамках Організації Об’єднаних Націй в 2012 році для відстеження екологічного здоров’я планети. Вчені вивчили втрати біорізноманіття в Африці, Америці, Європі, Центральній Азії та в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

“Ми втрачаємо види в 1000 разів швидше, ніж природна швидкість вимирання. Ми є свідками масового вимирання, яке загрожує існуванню людини “, – каже Роберт Уотсон, голова Платформи, головний офіс якої знаходиться в Бонні, Німеччина.

Останні дані, оприлюднені 18-24 березня на засіданні 129 країн-учасниць платформи в Медельіні, Колумбія, малюють страшну картину. 28% біологічним видам у Європі та Центральній Азії загрожує вимирання. Також зміни клімату спричинять втрату більш ніж половини видів птахів та ссавців Африки до 2100 року

Втрата здорових ґрунтів, на сьогоднішній день досягла критичних рівнів і загрожує життю 3,2 мільярда людей. Знищення екосистем обмежить продукти харчування та ліки, які люди можуть використовувати в майбутньому. Наприклад, водно-болотні угіддя втрачено з 1900 року на 50%. Очікується, що впродовж наступних 30 років врожайність сільськогосподарських культур в середньому знизиться на 10%.

Вчені наполягають, що проблеми біорізноманіття повинні стати важливою частиною планування промислової, аграрної, транспортної політики усіх держав.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.