У Британії показали літаюче електротаксі майбутнього (ВІДЕО)

У Британії вперше показали випробування прототипу електричного таксі з вертикальним зльотом і посадкою, пише Інтерфакс з посиланням на The Times.

Над проектом працює компанія Vertical Aerospace. Машини подібного типу отримали назву eVTOL (electric vertical take-off and landing – електричний вертикальний зліт і посадка). Як повідомляють, розробник розраховує, що літаюче таксі вдасться запустити у виробництво і почати продавати в найближчі чотири роки. Але спочатку треба отримати дозволи органів, що відповідають за безпеку польотів. За задумом, таксі зможе працювати за існуючими льотними правилами, так як буде використовуватиме діючі аеро- і хеліпорти.

Розробка Vertical Aerospace зможе перевозити до чотирьох пасажирів і розвивати швидкість до 186 миль на годину (майже 300 км на годину). Передбачається, що таксі, оснащене чотирма вертикально розташованими гвинтами, зможе пролетіти до 150 км. Однак його більш потужна версія, випуск якої запланований на ще пізніший термін, зможе долати до 800 км.

На відео, опублікованому на Youtube каналі Vertical Aerospace, показані випробування прототипу таксі. Кілька людей викочують апарат з ангара в аеропорту Котсуолд, після чого він піднімається і на висоті кількох метрів пролітає над полем, приземляючись на іншому кінці ЗПС. Показаний прототип управляється дистанційно, в той час як фінальна модель  має бути пілотованою.

Подібними розробками займаються різні компанії в усьому світі. Наприклад, Uber вже уклала контракт з NASA на створення пілотованого літаючого таксі. Uber планує до 2020 року почати випробування електричних літаючих таксі, і приступити до їх експлуатації з 2023 року.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.