Дерева здатні відчувати! Вчені знайшли аналог нервової системи людини у рослин (ВІДЕО)

Група вчених з Університету Вісконсін-Медісон виявила у рослин такі ж сигнальні молекули – як в нервовій системі тварин. Дослідження біологів опубліковано в журналі Science.

За словами біолога Саймона Гілроя, коли рослину поїдають комахи, її системи захисту починають працювати і в інших, ще цілих частинах. В рамках дослідження біологи використовували флуоресцентні білки для маркування сигналів в рослинах для того, щоб проаналізувати реакцію рослин на зовнішні подразники.

У тварин збуджена нервова система вивільняє амінокислоту, що називається глутамат, яка викликає хвилю електрично заряджених іонів кальцію – вони і поширюються на клітини організму.

Біологи опублікували спеціальний ролик, де показали, як флуоресцентні білки переміщаються по рослині з пошкодженої ділянки зі швидкістю близько 1 мм/с. Це набагато повільніше, ніж сигнали тварин – вони передаються зі швидкістю до 120 м/с. Але для рослин це дуже висока швидкість.

У разі, коли хвиля доходить до певної ділянки рослини, в цьому місці підвищуються захисні гормони. Це означає, що рослини можуть поступово змінювати свої захисні функції, збільшуючи кількість шкідливих хімічних речовин або вивільняють пахучі речовини, які нагадують комасі небезпечних хижаків

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.