У людства залишилося 12 років, щоб зупинити глобальну кліматичну катастрофу – експерти ООН

ООН опублікувала звіт, за яким у людства залишилося тільки 12 років, аби запобігти повному розбалансуванню екосистеми планети, – пише Gizmodo.

До 2030 року підвищення температури становитиме 1,5 ° С в цілому по планеті  порівняно з доіндустріальною добою.

Звіт показує, що при збільшенні температури на 1,5 градусів  зміни будуть значно менш «брутальними», ніж при збільшенні її на 2 градуси. Але щоб запобігти такому перегріву – треба багато чого зробити. Якщо ж ні – постраждають цілі регіони планети, посиляться тайфуни та  урагани, йдеться у звіті.

В оптимістичному сценарії – інновації зменшать потребу в енергії, ми позбудемося залежності від вугілля, зокрема. Якщо ж нічого не зміниться порівняно з сьогоденням – температура продовжуватиме зростати.

Одночасно вчені зі Швеції та Данії  те, що відбувається сьогодні з біосферою Землі називають «шостим масовим вимиранням», — пише naked-science.

Під впливом людської діяльності зміни навколишнього середовища відбуваються настільки стрімко, що природні механізми еволюції за ними не встигають, говорять вчені.  І якщо людство не вживе найрадикальніших заходів, за півстоліття зміни стануть критичними, а на відновлення природі буде потрібно не менше 3-5 млн років.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.