Воєнний стан в Україні: погляд західних ЗМІ

26 листопада Верховна Рада України схвалила законопроект про ведення воєнного стану в Україні. Відповідно до указу Президента, воєнний стан запроваджується у 10 українських областях і внутрішніх водах України Азово-Керченської протоки о 9:00 28 листопада 2018 року. Цікаво, що початок запровадження ВС співпадає з початком великого Різдвяного посту, як, думаєте, випадковість? Однак, коли в країні воєнний стан, релігійні питання відходять на задній план.

Ситуація, яка склалась в Україні, турбує і наших сусідів. Наразі відносини України з Росією розглядаються на світовому рівні. Що ж говорять і як ставляться до конфлікту у Азовському морі та введення воєнного стану на нашій території закордонні ЗМІ. Розглянемо на прикладі нещодавніх публікацій західних і східних ЗМІ.

Думки розділились. Іноземні мас-медіа мають діаметрально-протилежні погляди на утворену ситуацію. Німецька газета “Die Welt” зреагувала неоднозначно, головна цитата з їх матеріалу говорить сама за себе: «Події у Керченській протоці можуть бути на руку як і голові Кремля, так і президенту України Петру Порошенку». Відповідно до думок, розміщених на шпальтах німецької газети і перший, і другий президент намагаються утриматись у своєму кріслі таким дивним способом. Повернувши українську тему на порядок денний, Путін сподівається на схожу реакцію росіян, яка була у 2014 році, після приєднання Кримського півострова до складу Росії. Ну а український президент, на думку журналістів, сподівається зберегти посаду за допомогою воєнного стану, під час якого чергові вибори не відбудуться.

Журналісти “The Guardian” стверджують, що воєнний стан просто перед виборами президента може бути вигідний Петру Порошенку. А сам конфлікт у Азовському морі спровокує введення багатьох нових санкцій проти Москви.

Британський  “The Independent” про конфлікт у протоці і його наслідки дуже висловлюється  розмито: «Значна шкода вже завдана. Про те, як це вплине на демократію в країні в майбутньому, залишається тільки здогадуватися. Але навряд чи це буде чимось хорошим».

Американські ЗМІ наразі утримуються від коментарів про воєнне положення в Україні. Їх лідер зайнтий іншою, більш значущою для США проблемою – біженцями, але про це не сьогодні.

Підготувала Богдана Шевченко

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.